V čem Vám pomůže nezávislý hypotéční makléř

Při své práci se snažím využívat především zdravý rozum a moudrost získanou léty strávenými v oboru. Pokud pomohu svému klientovizískat lepší informace, které mu dopomohou učinit lepší rozhodnutí, pak se mi daří dostát tomu, co mě každý den motivuje. Spokojení klienti jsou přesně tím, co mě naplňuje.

Jaká je pravda o nezávislých hypotéčních makléřích?

Pokud si vyberete skutečně kvalitního hypotéčního makléře, získáte mnoho nezanedbatelných výhod.

Úspora času, protože se poradce přizpůsobuje vám a vašim časovým možnostem. Nezáleží na tom, zda je všední den, či víkend. Nezávislý poradce není vázán na banky a jejich otevírací doby, proto tato obrovská výhoda.
Ušetříte si nepřehlednou, únavnou a náročnou administrativu, starosti s ní přenecháte vašemu hypotečnímu makléři.
Využijete profesionálního přístupu hypotéčního poradce, jeho vědomostí a celkové orientaci v často náročném procesu.

Jakých problémů budete díky makléři ušetřeni?

Čas je nedostatkové zboží, které řeší všichni. Zcela jistě i vy. A ten vám zkušený nezávislý hypotéční makléř pomůže ušetřit v první řadě. To není jen pěkně znějící fráze, je to realita. Nezávislý makléř začne tím, že udělá analýzu, díky které budete rychle a především přesně vědět, na jakou banku nebo banky se obrátit. Banky totiž rozdílně posuzují bonitu svých klientů a tak byste bez zkušeného makléře zbytečně obcházeli celou řadu poboček, hledali ty nejvýhodnější podmínky a často bez požadovaného výsledku. Takto budete vědět nejen, na čem jste, ale nebudete si lámat hlavu s tím, co vše si můžete započítat jako zdroj příjmů ke splácení, jak dlouho musíte být zaměstnáni, zda vám bude stačit smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou atd. Kritérií, dle kterých banky posuzují potencionální klienty, je skutečně mnoho.

Všechny banky se zajímají o to, za jakým účelem úvěr chcete. Co vše z něj budete hradit. Zda jej využijete pouze ke koupi nemovitosti, nebo z něj budete platit i další náklady s tím spojené. Chcete z něj řešit i rekonstrukce, daň z převodu nemovitosti, nebo jej využít i na zcela jiné závazky? Vše hraje svou roli a opět je třeba zohlednit vaše potřeby v souvislosti s podmínkami jednotlivých bankovních ústavů.

Protože je nezávislý hypotéční makléř tzv. svým pánem, není vázaný na žádnou konkrétní banku, vybere pro vás ten nejlepší produkt. Bez nadsázky se dá říct, že vám vybere produkt doslova šitý na míru. Nebude vázán žádnou konkrétní provizí „své“ banky, vy mu nebudete platit žádné peníze, a proto může a bude pracovat skutečně pro vás. Bude objektivní.

Poradce k vám bude přistupovat individuálně a vše co bude možné, vyřeší s bankou za vás. Vyhnete se tak nekonečným frontám na pobočkách v neosobním a často ne příliš příjemném prostředí. Zároveň vám osvětlí veškerou problematiku, která je spojena s hypotéčními úvěry. Nebudete se muset obávat toho, že se zavazujete k něčemu, čemu příliš nerozumíte.

Nechte starosti a práci na těch, kteří tu od toho jsou

Řada klientů má v oblasti hypotéčních úvěrů velmi slušný přehled, vyhledají služeb hypotéčních makléřů především proto, aby si ušetřili čas. Jsou to lidé, kteří se naplno věnují své práci, ve které jsou úspěšní a aby se udrželi na svých pozicích, nemohou si dovolit ztrácet svůj čas aktivitami, které mohu svěřit nám, jako profesionálům ve svém oboru. Moc dobře si uvědomují, že nezávislý makléři svůj obor znají a proto jim důvěřují.

Zvolte si skutečného profesionála a nebudete litovat

Pamatujte, že je vaším cílem najít profesionála v oblasti hypotéčního financování, který bude dbát na individuální přístup a vaše aktuální podmínky zohlední při výběru konkrétního produktu. Bude se orientovat na hypotečním trhu a porovná pro vás více nabídek, u kterých jednoduše a přitom jasně zdůrazní to, co je pro vás u každé přínosem. Osvětlí vám vše, v čem se neorientujete, a nebude na vás působit dojmem, že ho vlastně obtěžujete. Zároveň na vás nebude tlačit a nechá vám čas na rozmyšlenou. Budete z něj vnímat jeho jistotu, kterou v dané problematice má, zároveň však nebude nezdravě sebejistý.

Ing. Martin STUPKA
Nahoru